Jazda bez trzymanki czyli samochody z autopilotem

mar - 31
2023

Jazda bez trzymanki czyli samochody z autopilotem

To, czy zgadzasz się z zachwytem nad samochodami z autopilotem zależy w dużej mierze od tego, gdzie jesteś pod względem uznania lub pogardy dla samochodów. Jeśli jesteś w obozie entuzjastów motoryzacji, którzy uwielbiają jeździć i kochasz każdy aspekt prowadzenia samochodem – być może nie podzielasz fascynacji. Być może jednak należysz do tej drugiej grupy i nie możesz się doczekać dnia, w którym samochody „bez trzymanki” staną się standardem na ulicach.

Wygląda na to, że ten dzień jest już na horyzoncie, ponieważ samochody z autopilotem stają się coraz lepsze, a technologia staje się bardziej przystępna – dzięki czemu wprowadzone są do nich coraz bardziej precyzyjne rozwiązania i ulepszenia.

Samochody z autopilotem – lubisz czy nie lubisz?

Zatem jeśli znajdujesz się wśród ludzi, którzy uważają samochody za jedynie sprzęt, nic więcej niż narzędzia do pokonania określonego odcinka, prawdopodobnie nie możesz się doczekać dnia, kiedy samochody staną się na tyle inteligentne, aby pojechać tam, gdzie im każesz, przy minimalnym zaangażowaniu fizycznym z Twojej strony. Niezależnie od tego, którym z tych kierowców jesteś, warto pochylić się nad szeregiem korzyści związanych z jazdą takich samochodem – gdy będzie ich na tyle wystarczająco dużo na drogach, aby coś faktycznie mogło się zmienić.

Mniej wypadków

Główną przyczyną większości wypadków samochodowych jest dziś błąd kierowcy:

• alkohol,
• narkotyki,
• nadmierna prędkość,
• agresywna jazda,
• brak doświadczenia,
• długi czas reakcji,
• nieuwaga,
• ignorowanie warunków.

Biorąc pod uwagę, że około 40 procent wypadków można przypisać do nadużywania narkotyków i / lub alkoholu, auta samojezdne praktycznie wyeliminowałyby te wypadki. To wspaniała wiadomość dla prawie wszystkich – oprócz oczywiście zakładów pogrzebowych, służb ratowniczych i lekarzy. Firmy te odnotowałyby znaczny spadek dochodów.

Zmniejszony (lub wyeliminowany) ruch drogowy

Jedną z głównych przyczyn korków jest samolubne zachowanie kierowców. Zostało udowodnione, że gdy kierowcy pozwalają sobie swobodnie poruszać się między pasami na autostradzie, ruch zaczyna się zwiększać – niezależnie od liczby samochodów na drodze. W rzeczywistości istnieje możliwość niemal całkowitego wyeliminowania korków dzięki samochodom na autopilot, poprzez zachowanie płynności jazdy i odpowiednich odstępów między pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now ButtonZadzwoń 690 002 005