Jak kupić auto bezwypadkowe

mar - 31
2023

Ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób sprawdzić samochody pod kątem wypadków przy rozważaniu zakupu używanego pojazdu. Ocena wcześniejszych uszkodzeń pomoże Ci określić prawdziwą wartość samochodu i wykryje wynikające z tego problemy, które mogą się pojawić później. Oto kilka wskazówek, jak wykryć uszkodzenia mogące powstać w wyniku wypadku samochodowego.

Uzyskaj raport z historii pojazdu
Skorzystaj z firmy zajmującej się badaniem historii pojazdu, aby uzyskać wgląd w pełny raport z historii samochodu. Dokument ten będzie zawierał:

• listę wszystkich poprzednich właścicieli,
• informacje ubezpieczeniowe,
• wszelkie raporty z wypadków,
• ewentualne roszczenia z udziałem pojazdu.

To pomoże Ci dowiedzieć się, jakiego rodzaju uszkodzenia należy szukać podczas fizycznej kontroli samochodu.

Szukaj pęknięć błotnika i zderzaka

Zbadaj oba końce pojazdu i poszukaj pęknięć lub łatek. Błotniki i zderzaki łamią się podczas kolizji bardzo łatwo, ponieważ często są wykonane z lekkiego lub plastycznego materiału kompozytowego. Złamanie lub naprawa błotnika lub zderzaka jest dobrym wskaźnikiem dalszego uszkodzenia samochodu.

Sprawdź przednią szybę

Spójrz na wszystkie okna i przednią i tylną szybę samochodu, aby sprawdzić, czy nie doszło do wypadku samochodowego. Zwróć uwagę na wszelkie rysy, pęknięcia lub taśmy. Może to wskazywać, że samochód był zaangażowany w kolizję, a te obszary zdecydowanie wymagają naprawy.

Oceń linie nadwozia samochód

Przykucnij na jednym końcu samochodu, aby mieć oko na poziomie karoserii. Popatrz wzdłuż głównej linii wzdłuż boku nadwozia samochodu. Linia ta powinna być prosta i równa, a farba samochodu powinna wyglądać normalnie. Nierówna linia lub zniekształcone odbicie wskazują, że panele nadwozia samochodu zostały wymienione lub wyważone z powodu uszkodzenia.

Sprawdź luki w panelu i drzwiach

Spójrz na szczeliny między każdymi drzwiami a sąsiednim panelem nadwozia. Szczeliny powinny być proste i równej szerokości od góry do dołu. Samochód, który doznał uszkodzeń w wyniku wypadku samochodowego, będzie mieć nierówne szczeliny z powodu niewspółosiowości lub wymiany paneli lub drzwi.

To podstawowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę – jeśli zauważysz nieprawidłowości może się zaświecić w Twojej głowie (i powinna) czerwona lampka przed zakupem właśnie tego proponowanego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now ButtonZadzwoń 690 002 005